Öğrenenler Nüfus Müdürlüklerine Koşuyor! Ücretsiz ve Sadece 5 Dakika Sürüyor

Geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe koyulan uygulama ile yeni tip kimlik kartları ile yeni nesil ehliyetlerin birleştirilmesine resmen başlanmıştı.

Nüfus müdürlükleri tarafından bir süredir uygulanmasına rağmen, çok sayıda vatandaşın haberdar olmadığı uygulamaya yönelik talepler her geçen gün artıyor. Nüfus Müdürlüğü aracılığıyla yürütülen bu düzenleme, yalnızca birkaç dakika içerisinde sonuçlanmakta.

Yeni kimlik ve ehliyet sahiplerinden herhangi bir ücret ya da belge istenmezken, eski tip ehliyete sahip olan vatandaşların uygulamadan yararlanabilmesi için ehliyetlerini değiştirmeleri ve 15 TL ödeme yapmaları gerekmekte.

ONLİNE RANDEVU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN: NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNÜN SİTESİ ZİYARET EDİN!

Kimlik kartları ile ehliyetlerin birleştirilebilmesi için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün randevu sayfasından online randevu almak yeterli. Düzenleme ile hem kimlik hem de ehliyeti bir arada taşıma konforu, son aylarda başvuru sayılarını oldukça artırmış durumda.

ESKİ EHLİYET SAHİPLERİNE 15 TL MASRAF

Yeni kimlik başvurusu için 37 TL harç bedeli ve son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf gerekiyor. Yenileme sürecinde eski ehliyet veya kimliğin yanında bulundurulması önem taşıyor. Eski ehliyet sahipleri, birleştirme işlemine başlamadan önce yeni ehliyet almaları gerekiyor ve bu sürecin ücreti 15 TL.

BİRLEŞMİŞ KİMLİK VE EHLİYET EVİNİZE GÖNDERİLİYOR

Başvuru sonrasında birleştirme işlemi gerçekleşiyor ve yeni kimlik ile ehliyet, belirtilen adrese kargolanıyor. Yapılan bu düzenleme, vatandaşlara her iki kartı da taşıma yükünden kurtararak kullanım kolaylığı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir