‘İktidara yürüyoruz’

TASARRUFA SARAY DAHİL: (Kamuda tasarruf paketi) Bugüne kadarkilerden olumlu bir farkı var, o da sarayın, Cumhurbaşkanlığı harcamalarının genelge dışında tutulmamış olması. Sadece Meclis dışarıda tutulmuş. Bu ‘Meclis israf etsin’ demek değil yürütmenin başının Meclis’e talimat vermemesi gerekir. Vermesi hadsizlik olur.

MECLİS BAŞKANI’NA ÇAĞRI: Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş’a çağrıda bulunuyorum; bu hafta içinde TBMM Başkanlık Divanı’nı olağanüstü toplantıya çağırsın. Kendi genelgemizi hızla hazırlamalıyız. Millete ‘kemer sık’ denirken, milletin vekilleri tasarrufun dışında kalmasınlar.

ADALET BEKLİYORUZ: Partisinin eş genel başkanıyken Sayın Demirtaş’ı, Sayın Eş Genel Başkanları ve 108 siyasetçiyi aldılar, 18’ini içerde tutuyorlar. Kamuoyunun bildiği adıyla Kobani davası. Bu dava Perşembe günü görülecek. Güçlü bir heyetle takip edeceğiz. Bu davadan adalete uygun bir karar çıkmasını bekliyoruz. Adalet bekliyoruz.

KEYİFLERİ KAÇTI: Gençlik kolları muhteşem bir üye kampanyası yaptı. Üye kayıt formu yetiştiremiyoruz. 19 Mayıs günü rakamları paylaşacağız. Baba evine büyük bir yönelim var. Bu, birilerinin keyfini kaçırdı. Akılları sıra partiye operasyon çekecekler. Çelme takacaklar. Bir takım partilerin Twitter, sosyal medyadaki troll ordularından, birtakım bot hesaplardan, bir takım satın alınmış kalemlerden, oradan buradan bir cümle bulup CHP’ye karşı linç girişimi yapmaya çalışanlar var. Hesap ne? Biz enseyi karartacağız. O tartışmalara dalacağız. CHP’yi yoracaklar, üzecekler. Sokağı dinleyerek geldik. Sokakta umut var. Özgüvenli siyasete büyük destek var. Sokakta Atatürk’ün partisine güven, inanç var. Trollere inat, birilerine inat, çatlasınlar, iktidara yürüyoruz.

Samsun’a çıkarma yapacak

CHP lideri Özel, 19 Mayıs pazar günü, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Ankara ve Samsun ayaklı programlara katılacak. Sabah partisinin Gençlik Kolları üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret edecek CHP lideri, ardından kurmaylarıyla Samsun’a geçecek. Özel, 18 Mayıs’ta ise atanmayan öğretmenler ve eğitim konusunda İstanbul’da saat 13.00’te Saraçhane Meydanı’nda miting düzenleyecek. Emeklilerin sorunlarını dile getirmeye yönelik miting ise 26 Mayıs’ta Ankara Tandoğan’da gerçekleştirilecek. – MEHTAP GÖKDEMİR / Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir