Bahçeli’den vakıf adımı… ‘İl Bilge Hatun Vakfı’ kuruldu

İl Bilge Hatun Vakf’ının kuruluşuna ilişkin Vakıflar Genel Müdürlüğü ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de aralarında olduğu Ankara merkezli ”İl Bilge Hatun Vakfı” Kuruldu.

Vakfın amacı, ”Sosyal hizmet, sosyal yardım, sosyal koruma, sağlık ve sosyal dayanışmaya yönelik çalışmalar yapmak ve senette belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmektir” şeklinde ifade edildi.

Vakfın mal varlığının 500 bin lira olduğu bildirilen ilanda, “Dağılma bilançosu çerçevesinde çıkacak mal varlığı, kurulmuş tesislerin ad ve konumlarının aynen korunması ve devam ettirilmesi koşuluyla Devlet Bahçeli Vakfına devredilir” hükmü yer aldı. 

Vakfedenler ise Devlet Bahçeli, İsmail Faruk Aksu, Erkan Haberal, Ali Uçak, Hüseyin Akgül ve Fatih Çetinkaya oldu. Vakfın tescil kararını Ankara Gölbaşı 1. Asliye Hukuk Mahkemesi verirken, yönetim kurulunda ise Devlet Bahçeli, Ahmet Selim Yurdakul, Özgür Bayraktar, Şahin Kartal ve Seçkin Odaşı yer alıyor. 

Bahçeli dışında vakfedenler arasında yer alan İsmail Faruk Aksu, MHP’de Ekonomik ve Sosyal Politiklardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Erkan Haberal 26 ve 27. dönemde, Hüseyin Akgül ise 21. dönemde MHP milletvekili olarak görev yaptı. Ali Uçak ve Fatih Çetinkaya ise halen MHP MYK üyesi.

VAKFIN YÖNETİMİ KURULU

MHP lideri Devlet Bahçeli vakfın yönetim kurulunda da yer aldı. Diğer yönetim kurulu üyeleri Ahmet Selim Yurdakul MHP Aile, Kadın ve Sosyal Hizmet Politiklardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,  Özgür Bayraktari, Şahin Kartal  ve Seçkin Odabaşı MHP MYK üyesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir