Kimse O Yiyecekten Vazgeçemiyor! Canan Karatay Uyuşturucu Olarak Tanımladı: “Bağımlılık Yapıyor Bir Anda Bırakmak Mümkün Değil!”

Sağlık alanında verdiği bilgilerle seveni olduğu kadar tepki gösterenin de bulunduğu Prof. Dr. Canan Karatay, yeni açıklamalarda bulundu. Bir YouTube kanalına konuk olan Karatay, ekmeğin adeta bir uyuşturucu gibi bağımlılık yaptığını dile getirdi.

“BİRDENBİRE BIRAKMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Canan Karatay’ın çok konuşulacak açıklamaları şöyle:

“Bu zamanda ekmeğin yerine alacak hiçbir şey yok yemeyin. Hepsi ilaçlı, hepsi tehlikeli Birdenbire bırakmak da mümkün değil. Yavaş yavaş azaltarak bırakılabilir. Damak tadı bunu istiyor, damak tadını da gidermek için ağzınıza kristal kaya tuzu koyun kristal kaya tuzunu emin. Damakta meydana gelen umami denilen beşinci bir duyu var. Bunu bir Japon hekim buldu. O tadı almak için devamlı glutamat almak istiyorsunuz. Hepsinde glutamat var diğer adıyla Çin tuzu. Hepsinde früktoz yani mısır şurubu şekeri var. Siz devamlı yedikçe onları istiyorsunuz. Çünkü endüstrinin müthiş oyunu. Sizi bağımlı yapıyor. Ekmek bağımlılığı uyuşturucu madde bağımlılığına eşittir. Bitti, yemez o kadar! Doyamıyorum diyenlere cevabım köy yumurtası yesinler günde 10 tane hiçbir şeyleri kalmaz.”

EV TURŞUSU VE SOĞAN TAVSİYESİ

Karatay’a en sevdiği yemek soruldu. Her yemeğin yanında ev turşusu ve soğan yenilmesi tavsiyesinde bulunan Karatay, şöyle konuştu:

“Her şeyi severim ben. Etli patates, etli kapuska, kapuska, etli karnabahar yeriz. Zeytinyağlılar yeriz, barbunya çok güzel, etli kuru fasulye, kıymalı kuru fasulyenin üstüne yemek mi var? Ama pilavsız olacak ekmek yemeyin pilav yemeyin ev turşusu ve de soğan yiyin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir